Atrakce

V nedalekém okolí naší vily se nachází hlavní turistické body Karlových Varů. Připravili jsme pro Vás nejdůležitější místa, které byste měli navštívit.

Mlýnská kolonáda

Mlýnská kolonáda je jednou ze čtyř kolonád Karlových Varů a v současnosti také největší. Měří celkem 132 m, její střechu nese 124 korintských sloupů. Byla vystavěna v letech 1871–1881 dle návrhu architekta Josefa Zítka v neorenesančním slohu. V roce 1893 byla prodloužena až za Skalní pramen. Balustráda kolonády je zdobena 12 sochami – alegoriemi 12 měsíců roku. Kolonáda se využívá též ke společenským akcím a koncertům. Je chráněna jako kulturní památka.

Sadová kolonáda

Sadová kolonáda je jednou z pěti hlavních kolonád v Karlových Varech. Vystavěna byla v letech 1880 až 1881 podle projektu vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Původně sloužila jako promenáda k sousednímu Blanenskému pavilonu. Kolonáda slouží pro pití Sadového pramene, nicméně vývěr pramene je umístěn ve Vojenské lázeňské zotavovně. Řadí se svou teplotou 30°C mezi chladnější a je považován za nejchutnější karlovarský pramen.

Rozhledna Diana

Diana je rozhledna nacházející se na Výšině přátelství. Na rozhlednu se lze dopravit lanovkou, jejíž nástupní stanice je v Mariánské ulici přímo vedle Villa & Spa Jelení. Délka lanovky je 453 metrů, převýšení 167 metrů. Pěšky lze z města vystoupat po modré turistické značce či po četných lázeňských cestách. Rozhledna je přístupná po celý rok. Z rozhledny je výhled na město Karlovy Vary, zejména lázeňskou část a údolí řek Ohře a Teplé.

Tržní kolonáda

Tržní kolonáda je kolonáda v Karlových Varech na levém břehu řeky Teplé. Je kulturní památkou České republiky. Kolonáda zastřešuje pramen Karla IV., Zámecký pramen dolní a Tržní pramen. Stavba je bohatě vyřezávanou, otevřenou stavbou postavenou ve švýcarském stylu. Tržní kolonáda je ze tří stran uzavřena dřevěnými stěnami, její průčelí tvoří sloupová arkáda. Objekt vznikl v místech, kde původně stály nejstarší karlovarské lázně. U vývěru pramene Karla IV. si podle pověsti sám císař léčil nemocné končetiny.

Vřídelní kolonáda

Vřídelní kolonáda je jednou z pěti hlavních kolonád v Karlových Varech. Nachází se v centru lázeňského území pod kostelem svaté Máří Magdaleny na pravém břehu řeky. Částečně tvoří most pro pěší nad touto řekou. Kryje nejznámější a nejoblíbenější karlovarský minerální pramen Vřídlo. V prostoru kolonády je kromě gejzíru Vřídla umístěno pět pitných stojanů s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41 °C. V prostorách kolonády se nacházejí i obchody se suvenýry, keramikou a lázeňskými produkty. 

Goethova vyhlídka

Goethova vyhlídka je 42 metrů vysoká rozhledna s výletní restaurací, postavená podle projektu vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera, tyčící se na Výšině věčného života nad Karlovými Vary v nadmořské výšce 636,4 metru. V blízkosti rozhledny byla vybudována tříkilometrová Stezka strašidel. U jednotlivých zastavení stezky jsou umístěna strašidla, jež jsou doplněna panelem s krátkou pohádkou

Svatošské skály

Svatošské skály jsou Národní přírodní památka v okrese Karlovy Vary, vyhlášená v roce 1933. Důvodem ochrany jsou geomorfologicky ojedinělé žulové skalní tvary na levém břehu Ohře s fragmenty reliktních borů a s výskytem vzácných či ohrožených druhů rostlin a živočichů. Území národní přírodní památky je součástí Evropsky významné lokality Kaňon Ohře zahrnuté do soustavy Natura 2000. Péčí o území je pověřena správa CHKO Slavkovský les.

Becherovka Muzeum

V návštěvnickém centru máte příležitost prohlédnout si historické lahve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily rodině Becherů, jako je kniha receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a mnoho dalších exponátů. Interaktivní část expozice Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí; ochutnat karlovarskou vodu, která se používá k výrobě a pomocí VR brýlí se ocitnete přímo na stáčecí lince. Poznejte Becherovku a získejte skvělý zážitek díky pozoruhodné historii a dědictví Becherovky, jejímu jedinečnému procesu výroby, tajemství obklopující slavný recept a závěrečné ochutnávce produktů z portfolia Jan Becher.

Císařské lázně

Císařské lázně dnes zvané též Lázně I je novorenesanční reprezentativní lázeňská budova se nacházejí na Mariánskolázeňské ulici č. 2 na jižním okraji v Karlových Varů. V době své největší slávy byly Císařské lázně středem lázeňské péče ve městě. Objekt je chráněn jako kulturní památka.

Mayerův gloriet

Mayerův či Maierův gloriet, též nazývaný vyhlídka Jelení skok, je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb v Karlových Varech. Byla postavena v roce 1804 na skalním ostrohu západně nad centrem města. Tento dřevěný altán je oblíbenou zástavkou lázeňských hostů při vycházce na Petrovu výšinu, která nabízí neobyčejný pohled z ptačí perspektivy na celé historické centrum města. Na vyhlídku se můžete dostat po turistické stezce, lesními cestami, nebo lanovkou přímo u Villa & Spa Jelení.

REZERVACE

Villa Jelení přichází s ideou dostupného a komfortního ubytování v srdci Karlových Varů. Hosté, kteří hledají odpočinek ve spojení s přírodou a zároveň chtějí bydlet v těsné blízkosti historického centra, najdou obojí. Zjistěte aktuální dostupné termíny. Těšíme se na Vás. 

Adresa

Mariánská 6 
360 01 Karlovy Vary

Kontakty

tel: +420 603 227 222
info@villajeleni.cz

Copyright © 2020 Villa Jelení by A-hotels.

Designed by AMAZUAL